Chce się nauczyć jeździć na łyżwach… Od czego zacząć?

            „Po co mi instruktor, sam se poradzę” – najczęściej używane zdanie wśród początkujących. Łyżwiarstwo nie jest aż tak łatwą dyscypliną sportową, jak się wydaje i są osoby, które wchodzą pierwszy raz na tafle i ślizg po lodzie okazuje się rzeczą naturalną, albo jeżdżą dobrze na rolkach i czasem nawyk ten się przekłada na lód, ale są osoby które nie potrafią nawet stać bo nogi im się rozjeżdżają.  

            Jak idziesz pierwszy raz na lodowisko to zastanów się czy masz kogoś ze znajomych kto dobrze jeździ na łyżwach i mógłby ci pomóc z postawieniem pierwszych kroków na lodzie. Jak nie masz takich znajomych to nie problem, możesz się zapisać na zajęcia grupowe lub indywidualne do Nas, chętnie pomożemy ci w postawieniu pierwszych kroków na lodzie.

            Nie trzeba od razu biec do sklepu i kupować łyżwy, starczy wypożyczyć i spróbować, jak się spodoba to warto zainwestować w sprzęt*.

            Jak interesuje cię łyżwiarstwo figurowe to bez zastanawiania się warto się skontaktować z instruktorem/trenerem, bo łyżwiarstwo figurowe jest trudną dyscypliną sportową i warto się zapisać na treningi do doświadczonej osoby.

            Jak chodzi o dzieci to na pewno warto zainwestować w instruktora/trenera, bo dzieci bardzo szybko przyswajają ruchy i bardzo łatwo jest wypracować błędne nawyki, które w przyszłości jest bardzo ciężko poprawić.

            Często na lodowiskach pojawiają się balkoniki/misie, które służą do „nauki jazdy”, natomiast jak dziecko zaczyna jeździć z takim misiem i później rodzicom się wydaje ze dziecko już jeździ, odstawiając tego misia i próbując pojechać do przodu dziecko zaczyna lecieć/wywalać się do przodu. Wynikiem tego jest to, że jeżdżąc z misiem, dziecko się pochyla do przodu pchając misia, tym samym wyrabiając błędny nawyk przenoszenia ciężaru ciała na przód i przy odstawieniu misia błędny nawyk niestety zostaje. Średnio rodzice wypożyczają misia 4-5 razy i często uzyskuję się umiejętności, o których mowa powyżej. Sumując koszt wypożyczenia to 40-50 zł, koszt lekcji z instruktorem wynosi 60-100 zł, ale już na pierwszej lekcji dziecko uzyskuje umiejętności poruszania się po lodzie i dobre nawyki.

*O doborze sprzętu znajdziesz informacje w artykule „Dobór łyżew i ubrań

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *